neděle 23. března 2014

Bramborové kari Kashmiri Dum Aloo


14 malých brambor se slupkou
400ml kokosového mléka
1 lžíce garam másaly
1 lžíce mletého koriandru
1 lžíce čerstvého nastrouhaného zázvoru
hrst loupaných mandlí
1/2 lžíce cukru
1/2 lžíce kurkumy
1 lžíce citronové šťávy

Marináda na brambory:
3 lžíce oleje
1 lžička kurkumy
sůl, chilli dle chutí


1. Brambory omyjte, pokud jsou velké, nakrájejte na půlky. Obalte ve směsi oleje, červeného chilli, kurkumy a soli. Dejte na plech a opékejte cca 30minut při 200°C.

2. Na oleji velmi krátce opečte všechno mleté koření, přidejte nastrouhaný zázvor, mandle, sůl a kokosové mléko. Vařte na mírném ohni 10 minut.

3. Přidejte cukr, citronovou šťávu a opečené brambory a ještě chvíli povařte. Pokud je omáčka hustá a připaluje se, přilejte trochu vody.

4. Opečené brambory přelijte hotovou omáčkou a posypte čerstvým koriandrem nebo mátou. 
1 komentář:

 1. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany.
  Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  Tunde
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětSmazat